DR.GÖKHAN GÜR

Fue Saç Ekimi

Dr. Gökhan Gür, 1994 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiş, 1994-1995 arasında Amerika’da bulunmuş, Albany State University’de İngilizce dil eğitimi görmüştür. 2003 Yılında başladığı fue saç ekimi operasyonlarına halen devam etmektedir.

DOĞUM

1971 – Gaziantep, TR

E-POSTA

info@gursacekimi.net

EĞİTİM

TIP FAKÜLTESİ

 Gaziantep Üniversitesi (1994)

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi 3389 sayılı kanunla 27.6.1987 tarihinde kurulmuş ve 1988-1989 döneminde eğitim-öğretime başlamıştır. Gökhan Gür, TIP eğitimini bu üniversitede 1994 yılında başarıyla tamamlamıştır.

DİL EĞİTİMİ

 Albany State Üniversitesi (1994 – 1995)

Dr. Gökhan Gür, 1994 ve 1995 yılları arasında Amerika’da bulunmuş, Albany Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi görmüştür.

ESTETİK TIP

 T.C. Sağlık Bakanlığı Medikal Estetik Uygulamaları (2005)

2005 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Medikal Estetik Uygulamaları(Estetik Tıp) sertifika programını tamamlayarak saç ekimi, kaş ekimi vb “ bıçaksız estetik” uygulamaları konusunda yetki belgesi almıştır.

KARİYER

MEDICANA HASTANESİ

 Doktor (2003 – 2012)

2000′i aşkın sayıda saç ekimi, kaş ekimi, bıyık ve sakal ekimi operasyonunu, 50′den fazla ise vucut saç köklerininin transferine dayanan saç ekimini bizzat yapmış, 2005-2008 saç ekim eğitimiyılları arasında Dr. Tilman Schulz (Almanya), Dr. Siljia Reuters (Almanya), Dr. Andre Morato (Almanya), Dr. Necdet Sertkol, Dr.Fehrad Nazemi (İran)’ye fue teknik saç ekimi – yuvarlak iğne tekniği ile transplantasyon konusunda eğitim vermiştir.

İSTANBUL TRANSMED SAÇ VE ESTETİK CERRAHİ MERKEZİ

 Doktor (2012 – 2014)

Transmed, 1994 Şubat ayında, ileri teknik saç ve kozmetik cerrahi hizmetlerini sunmak üzere uluslararası bir tıp merkezi olarak kurulmuştur. Dr. Gökhan Gür 2012 ve 2014 yılları arasında bu kurumda hizmet vermiştir.

GÜR SAÇ EKİMİ

 Doktor (2014 – Şimdi)

Dr. Gökhan Gür, 2003 yılında başladığı fue saç ekimi operasyonlarına halen devam etmektedir.

ÜYELİKLER

 İstanbul Tabip Odası

 Medikal Estetik Hekimleri Derneği ( MestDer)

 Dünya Saç Cerrahisi Birliği Derneği (International Society of Hair Restoration Surgery)

FUE SAÇ EKİMİ

FUE TEKNİK SAÇ ALIMI – FUE SAÇ EKİMİ

Saç kökleri ense donör alandan manuel punch ya da mikromotor punch ile tek tek toplanır. Donör alan yeterli değilse vucud kıllarından veya sakallardan FUE ile saç kökleri toplanabilir. Elde edilen saç folliküllerine ‘graft’ ya da “greft” denir. Bu graftler steril ortamda biriktirilir ve ihtiyaç duyulan bölgeye ekilir. 

Slit Bıçak Ekim Tekniği

FUE tekniği ile toplanan ense donör saç köklerini yani graftleri yerleştirmek için küçük jilet bıçakları kullanılarak, ekilecek saç adedi kadar kanal, deri içine toplam olarak açılır. Daha sonra açılmış kanalların içine alınan saçların tümü tek tek yerleştirilir. Saç ekimi ve kaş ekimi işlemi bu yolla gerçekleştirilir. 

Yuvarlak İğne Ekim Tekniği (Stick&Place)

FUE tekniği ile toplanan ense donör saç kökleri yuvarlak enjektör iğnelerine benzeyen iğnelerle, tek tek yerleştirilir. Greft adedi kadar kanal en baştan açılmaz, bir kanal açılır ve hemen içine saç yerleştirilir. Saç ekimi ve kaş ekimi işlemi bu yolla gerçekleştirilir. 

Saç ekimi işlemi, erkek tipi saç dökülmesi ve saç kaybi teşhisi konan kişilere yapılır. Erkek tipi saç dökülmesi, saç kökünün doğumdan ölüme kadarki döngüsel hayatının çok hızlandırılmış halidir. 
Saç ekimi yaptıracak kişi, girişimden önce eğer kullanıyorsa kan sulandırcı ilaçların başında gelen Aspirin vb ilaçları 1 hafta önceden kesmeli, alkol almamalıdır. Doktorun önermediği ilaçları da kullanmamalıdır. 
Saçlar 1 mm uzunluğunda kesilir. Bazen, ekilmesi planlanan greft sayısına bağlı olarak saçların tümü kesilmeyebilir. Saç ekimi yaptıracak kişiden kan alınarak, rutin kan ve biyokimyasal testler yapılır. Hastanın başı anti septiklerle yıkanır. Saç ekimi işleminin yapılacağı operasyon odasına alınır. Lokal anestezi altında ya ense donör ya da başka bir donör alandan saç kökleri alıncaksa o alandan greftler FUE tekniği ile manuel veya mikromotor yardımı ile toplanır. Toplanan greftler cam kaplarda steril ve uygun koşullarda biriktirilir. 

Toplama işlemi bittikten sonra; hastanın ekim alanı da lokal anestezi verilerek uyuşturulur. Ekim yapılacak alana alınan saç kökü- greft adedi kadar deri içine kanallar açılır. Kanal açma işlemi bitince, açılan kanalların içine tek tek saçlar, greftler yerleştirilir. Stick and Place (Del ve Yerleştir)- yuvarlak iğne tekniği kullanılacaksa kanal açma işlemi tek tek yapılarak, açılan tek kanalın içine saç kökü anında yerleştirilir. 
Bu işlemin toplamı nakledilecek saç kökü sayısına bağlı olarak, seçilen tekniğe ve hastanın saç yapısına göre farklılıklar gösterebilir. Ama bir zaman vermek gerekirse ortalama 8-9 saat sürebilir. 
Saç ekimi işlemi bittikten sonra hastanın işlem yapılan bölgelerine sargı yapılır. Sargı 12-24 saat kalır, daha sonra çıkartılır. 

FUE işleminde donör alan 5-7 gün içinde, ekim alanı ise 8-10 gün içinde tamamen iyileşir. Bu dönem içinde saç ektiren kişi şapka kullanarak oluşan kabuklu görüntüyü gizleyebilir. FUE teknik ile aynı zamanda kaş ekimi de yapılabilir. Aynı prensiplere dayanır, iyileşme süresi daha kısadır.

İLGİ ALANLARI

BEŞİKTAŞ

BJK Genel Kurul üyesidir. Milliyet Blog‘da futbol yorumları yazmaktadır. Beşiktaşlıyız Taraftar Grubuliderliğini üstlenmektedir.

GİTAR

Dr. Gökhan Gür, müzikle ilgilenmektedir. Enstrüman olarak da gitar çalmaktadır.

RADYO

HABER1903 RADYO programcısıdır. KAPAK isimli programın yapımcılığını üstlenmektedir.

İLETİŞİM

GÜR SAÇ EKİMİ

ADRES

Brandium Residans R4 Blok No: 124 Kayışdağı Mahallesi Bostancı Dudullu Caddesi No: 29 34750 Ataşehir/İstanbul Türkiye

TELEFON

+90 (216) 416 70 70

TELEFON (WHATSAPP)

+90 (546) 416 70 70

MAİL

info@gursacekimi.net

“Saç ekimi ciddi bir cerrahi girişimdir.”

“Saç Ekimini Doktor Yapmalıdır.”